Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Jakie szafy wybrać do salonu? Uchylne, czy może przesuwne?

Jakie szafy wybrać do salonu? Uchylne, czy może przesuwne?

W salonie zazwyczaj wypoczywamy oraz spotkamy się z bliskimi nam osobami. Oprócz tego, ten typ pomieszczeń często spełnia inne funkcje – służy nam chociażby przechowywaniu dodatkowych ciuchów, jak chociażby odzieży wierzchniej. W takim przypadku, możemy się zastanawiać z jakimi drzwiami wykorzystać szafy? Lepsze okażą się być tradycyjne – uchylne? Czy może nowoczesne z drzwiami przesuwnymi?

Szafy wyposażone w drzwi uchylne zazwyczaj cechują znacznie mniejsze wymiary. Jednakże zajmują pewną przestrzeń po ich otwarciu. Warto mieć to na uwadze podczas wyboru tego typu mebli. W wielu sytuacjach wybierane są do mniejszych salonów. Należy jednak wcześniej odpowiednio wybrać miejsce na daną szafę. Weźmy pod uwagę, czy jej otwieranie nie będzie problematyczne. Mimo swoich drobnych wymiarów – może okazać się, że pełne otwarcie drzwiczek nie jest możliwe lub zaistnieją problemy z samym dojściem do mebla.

Szafy przesuwne charakteryzują się zazwyczaj większymi wymiarami, aczkolwiek ich otwieranie się nie wiąże się z dodatkowym zajmowaniem przestrzeni. Z tego powodu są znacznie bardziej wygodne w użytkowaniu. Jeżeli w naszym salonie nie dysponujemy odpowiednio dużym metrażem – dobrym rozwiązaniem będą szafy z drzwiami przesuwnymi do szerokości 160 cm.

Natomiast jeżeli wolna przestrzeń w salonie nie jest dla nas problemem, możemy zdecydować się na znacznie większe modele, które będą charakteryzować się swoją okazałością oraz nowoczesnym designem. Niezwłoczną zaletą tego typu szaf będzie ogromna pojemność. Z pewnością docenimy ten fakt, kiedy nasza garderoba oraz meble w sypialniach zostaną zapełnione.

Tak naprawdę wolna przestrzeń w salonie nie dyktuje nam, czy powinniśmy zdecydować się na drzwi uchylne lub może przesuwne. W tym przypadku ważniejszą kwestią będzie styl zastosowanego wystroju w salonie. Jeżeli cechuje się klasycznym lub rustykalnym wyglądem – prawdopodobnie zainteresują nas szafy z drzwiami uchylnymi. Z kolei, jeśli nasz salon charakteryzuje się nowoczesnym lub minimalistycznym designem – zdecydujmy się na drzwi przesuwne.

Mimo wszystko pamiętajmy, aby nic nie było dla nas ograniczeniem. Przy odpowiednim zaplanowaniu każda z szaf będzie odpowiednio komponować się z różnymi stylami. Pamiętajmy wyłącznie o odpowiednim doborze oraz zaplanowaniu całej przestrzeni. W przypadku, gdy potrzebujemy znaleźć sklep z szerokim asortymentem tego typu mebli – interesującą ofertę będzie mieć dla nas WIKI MEBLE – http://www.wikimeble.pl/SZAFY.