Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Kupujemy nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

Kupujemy nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę?

O zakupie własnego mieszkania marzy zapewne większość z nas. Gdy już wreszcie upragnione lokum jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki, warto mimo wszystko wstrzymać się od pochopnej decyzji podpisania umowy z deweloperem. Przy zakupie nowego mieszkania, dobrze jest zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które sprawią, że nabyte cztery kąty będą odpowiadać wszystkim naszym wymaganiom.

Po pierwsze: sprawdź dewelopera

Deweloper deweloperowi nierówny. Zanim w ogóle przystąpimy do oglądania danego mieszkania i poznawania jego specyfikacji, zwróćmy uwagę na wcześniejsze inwestycje firmy. Czy wszystkie zakończyły się w terminie? Czy nie pojawiały się problemy? W dzisiejszych czasach Internet jest prawdziwą skarbnicą wiedzy i grzechem jest z niej nie skorzystać. Jeśli dany deweloper nie cieszy się zbyt dobrą opinią wśród internautów, to nawet wyjątkowo kusząca cena lokum nie powinna nas skusić do współpracy.

Zobacz oferty nowych mieszkań we Wrocławiu od sprawdzonego dewelopera SDG Invest: http://zaulekzlotnicki.pl/mieszkania-na-sprzedaz/

Po drugie: metraż

Kupno mieszkania jest inwestycją bardzo przyszłościową. Dobrze jest więc na samym początku określić, jak duże lokum leży w obszarze naszego zainteresowania. Przede wszystkim zawęzi to obszar naszych poszukiwań. Pomyśl, ile pomieszczeń powinno mieć Twoje wymarzone M.? Jak duża powinna być kuchnia lub łazienka? O jak sporym salonie marzysz? Ustal priorytety, dzięki którym łatwiej odnajdziesz się w gąszczu ogłoszeń.

Po trzecie: rozkład

To bardzo istotne, by mieszkanie było dla nas w pełni funkcjonalne. Warto ustalić, czy lokum ma mieć pełen rozkład, czy ewentualne pokoje przechodnie lub łączone nie będą stanowić dla nas kłopotu. Zwróć również uwagę na to, po której stronie znajdują się okna i balkon. Specjaliści zgodnie uważają, że widok na południe zapewnia większą ilość światła słonecznego. Najłatwiej to sprawdzić, oglądając mieszkanie w dzień.

Po czwarte: lokalizacja

Mieszkania na przedmieściach są dziś w modzie, ale nie każdy chce mieszkać daleko od centrum. Ustal, czy ewentualne dojazdy do pracy będą dla Ciebie przeszkodą. Pamiętaj przy tym, że lokalizacja ma ogromny wpływ na ostateczną cenę mieszkania!

Po piątek: budynek/osiedle

Samo mieszkanie to nie wszystko: istotne są również takie szczegóły jak technologie wykorzystane przy budowie budynku, jego okolice (parki, place zabaw), ochrona czy możliwość kupna garażu (ewentualnie miejsca parkingowego). To wszystko naprawdę może zadecydować o naszym zadowoleniu z kupionego lokum. A przecież nasze mieszkanie ma nam służyć przez wiele lat, więc zadbajmy, by było po prostu perfekcyjne.

W. Chentkiewicz