Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Markowe silikony sanitarne

Markowe silikony sanitarne

Silikon sanitarny jest niezbędnym atrybutem przy wykańczaniu każdej łazienki, toalety czy też innego pomieszczenia, w którym zainstalowany będzie punkt z bieżącą wodą. Jest on przede wszystkim wykorzystywany jako wypełnienie niewielkich spoin i łączeń w różnego rodzaju elementach armatury łazienkowej czy też kuchennej. Obecnie na rynku dostępny są silikony w wielu wariantach kolorystycznych, jednak zdecydowanie najpopularniejsze są te w opcji białej lub bezbarwnej, które można z powodzeniem określić jako silikon uniwersalny. Dopasowują się one bowiem do każdego wnętrza i nie stanowią nieestetycznej skazy w każdej aranżacji. Jednak to nie kolor silikonu jest jego najważniejszą cechą. Kwestie, na jakie w największym stopniu należy zwrócić uwagę wybierając silikon sanitarny, to przede wszystkim jego właściwości fizyczne. Duży wybór markowych i sprawdzonych przez wielu specjalistów silikonów znajdziemy na: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/kleje-fugi-silikony/silikony

 

Przede wszystkim wysokiej klasy silikon powinien odznaczać się wysoką kurczliwością. Równie istotną cechą jest jego zdolność do odkształceń i dopasowywania się do ewentualnych przemieszczeń elementów armatury łazienkowej. Dotyczy to w szczególności kabin i brodzików prysznicowych, które są w największym stopniu narażone na minimalne przemieszczanie się podczas ich użytkowania. Silikon o wysokiej elastyczności idealnie dopasuje się do wszystkich potencjalnych odkształceń.

 

Kolejną wysoce istotną kwestią jest skład silikonu, który w optymalnym wariancie powinien zawierać starannie wyselekcjonowane komponenty o działaniu grzybobójczym i antybakteryjnym. Składniki te mają bowiem za zadanie chronić powierzchnię spoin silikonowych przed powstawaniem nieestetycznych wykwitów pleśni i grzybów. W efekcie silikon sanitarny wzbogacony o tego typu komponenty przez długie lata zachowa swój nienaganny, pierwotny wygląd.

 

Jeżeli planujemy wykorzystać silikon sanitarny do zaizolowania elementów znajdujących się na wolnym powietrzu, koniecznie powinniśmy wybrać silikon sanitarny, który odporny jest na znaczne zmiany temperatur. W efekcie produkt taki wytrzyma zarówno letnie upały, jak i zimowe temperatury poniżej zera. Taki mrozoodporny silikon świetnie nadaje się przede wszystkim do stosowania przy wykańczaniu przydomowych basenów czy też oczek wodnych.

 

W zależności od tego, z jaką powierzchnią będzie stykała się silikonowa spoina, należy przed użyciem silikonu sprawdzić, czy dany produkt jest przeznaczony do stosowania na konkretnej powierzchni. Zdecydowana większość silikonów sanitarnych bez problemów może być aplikowana.