Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Nie musi być nudno

Nie musi być nudno

Dawniej parki, skwery kojarzyły się nam z połamanymi, brzydkimi ławkami. Dziś to już przeszłość, dziś w miastach jest zupełnie inaczej, a przede wszystkim, znikła nuda. Ławki już nie są nijakie i identyczne wszędzie. Zresztą nie tylko to się zmieniło. Dziś parki, skwery czy ulice, zyskały zupełnie inny image.

Coraz częściej widzimy, że całe ulice są przebudowywane w ramach określonego planu. Zmieniają się na korzyść, stają się wizytówką miasta. To samo dotyczy miejsc rekreacyjnych. Nawet takie elementy ja ławki miejskie są dziś ładne, zadbane a przede wszystkim, pasują do otoczenia.

Najczęściej stylistyką dopasowane są do lamp czy innych elementów skweru, parku lub ulicy. Raz są metalowe, innym razem jest to metal połączony z drewnem, drewno z kamieniem. Raz są to ławki toporne, masywne, innym razem przestrzenne i lekkie. Raz są czarne, brązowe, innym razem kolorowe. Nigdy jednak nie są nudne. Nudne przestają być również i nasze miasta.

Dziś w naszych miastach zaczyna być ciekawie i bardziej kolorowo. Więcej w nich zieleni i przemyślanych architektonicznie budynków, miejsc, placów. Zaczyna być w nich jednak przede wszystkim czysto. Usuwa się brzydkie reklamy, remontuje stare budynki, usuwa miejsca, które do tej pory straszyły. Więcej również uwagi przykłada się do placów zabaw dla dzieci. Powstaje coraz więcej ogródków dla dzieci, gdzie jest mnóstwo huśtawek, zjeżdżalni, ścianek do wspinania, drabinek a wokoło placu jest pełno ławek dla rodziców.

Tak, niewątpliwie świat wokoło nas się zmienia na korzyść. Jak widać, po prostu w naszych miastach nie musi być nudno, szaro i ponuro. Nie muszą nas straszyć opuszczone budynki, połamane ławki czy brzydkie, zaniedbane skwery. Ważne jest jednak to, by zmieniła się nasza społeczna mentalność. Nic bowiem nie da odnawianie miasta, gdy za chwile pojawią się osoby, które to wszystko zaczną niszczyć, z nudów.