Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu
Zabezpieczenie mebli rattanowych na zimę

Zabezpieczenie mebli rattanowych na zimę

Rozpoczęła się jesień, a to oznacza, że trzeba udać się do ogrodu, żeby zrobić porządki. Obowiązków przed zimą nie brakuje i nie chodzi tylko o zadbanie o wszelkiego rodzaju roślinność. Większość z nas posiada także meble ogrodowe, które również powinny być odpowiednio pielęgnowane i zabezpieczone. Krzesła, stoły i itp. przedmioty są wykonane z różnych materiałów. W tej publikacji koncentrujemy się na popularnym rattanie.

Egzotyka, którą łatwo utrzymać w czystości

Zanim meble rattanowe znajdą się w ogrodach Polaków, surowiec musi odbyć długą podróż – najczęściej z Indonezji. Tajemnica sukcesu tego typu umeblowania tkwi m.in. w uniwersalizmie. Z łatwością można je dopasować do specyfiki danego ogrodu. Poza tym przyciągają uwagę wyglądem i komfortem użytkowania – w celu osiągnięcia jak najlepszej wygody należy zaopatrzyć meble w poduchy. W najlepszych sklepach nie ma z tym problemów i zestawy są zazwyczaj uzupełnione o grube i miękkie siedziska.

Użytkownicy mebli rattanowych doceniają również łatwość w utrzymaniu czystości. Żeby produkt odzyskał blask wystarczy użyć szmatki i wody z mydłem.

Natomiast trochę inaczej wygląda kwestia zabezpieczenia przed zimą. Rattan nie jest specjalnie odporny na wilgoć, nadmierną ekspozycję na słońce i inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Dlatego najlepiej ukryć meble w suchym pomieszczeniu. Wiele osób poleca dodatkową ochronę w postaci zawinięcia krzeseł czy stołów w agrowłókninę albo po prostu wykorzystanie niepotrzebnego materiału.

Z kolei zwolennicy zabezpieczania mebli folią muszą zwrócić uwagę na to, aby przedmioty nie były wilgotne. W przeciwnym razie, po odpakowaniu ich na wiosnę można spodziewać się widoku pleśni.

Jesień doskonałą porą na zakupy

Wbrew pozorom z zakupem mebli ogrodowych nie trzeba zwlekać do nadejścia ciepłych miesięcy w przyszłym roku. Obecnie sprzedawcy kuszą jesiennymi wyprzedażami. Tak jest w przypadku chociażby strony Meble.Ogrodowe.net, gdzie można oszczędzić nawet 500 zł. Oferta obowiązuje do wyczerpania zapasów. Więcej na meble rattanowe – http://www.meble.ogrodowe.net.